DROP CUP – Královéhradecký a Pardubický kraj 04.05.2024

Pardubický Drop Cup byl hned po Hradecké vlnce druhým květnovým závodem. Účast a tudíž i konkurence byla veliká. Přesně 260 přihlášených sportovců. Nejmladší plavci měli dost nových dosud nezaplavaných startů. Jako třeba 50 motýl nebo 100 polohový závod. 
Zrovna polohovky se plavci zhostili na výbornou. Nejlepší čas zaplavala Elenka a to 1:44,57. Róza Holubová jako 2012 se už nevyhnula dvěstě metrové trati, kterou zajela s časem 04:00,59. Příště to bude pod čtyři 💪🏽 viď Rózi. 
Často jsme z mikrofonu slyšeli informaci o diskvalifikacích. Chválím naše plavce, že pod PKVM nebyla vyhlášena jediná, což ocenila především Veru 😉.
Děti podle umístění a časů sbíraly v průběhu obou půldnů body. Ty se na konci závodů sečetly. Prvních 10 účastníků bylo ohodnoceno diplomem, jako náš tentokrát nejmladší závodník Štěpán Mareček. Ten si vyplaval krásné osmé místo v celkovém bodování. No a první 3 si vyplavali dokonce pohár. Bronzový se bude na poličce vyjímat Verče Víchové. 
Co se osobáku týká, tak až na znak si vylepšila všechny časy Elenka, Verča má na svém kontě 3 osobáky, i když jí den předem sužovala rýma, Štěpán po dlouhé léčbě se zlomenou rukou krásný jeden osobák a Róza si vylepšila 100 znak a 100 prsa.
Poobědovou pauzu zpestřila procházka na zmrzlinu a hry na místním hřišti.