ZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽACTVA,KADETŮ, DOROSTU A DOSPĚLÝCH 2024

07.04.2024 Praha Podolí

V tradičním termínu, na tradičním místě se uskutečnilo Zimní MČR v dálkovém plavání na 5KM a to ve všech kategoriích – od žáků až po dospělé. Plavecký klub Vysoké Mýto reprezentovala šestice plavců napříč kategoriemi. V kategorii starších dorostenek to byly již zkušené dálkařky, které sbírají velice kvalitní výsledky hlavně na otevřené vodě, Justýna Mašková 2005 a Zuzana Pospíšilová 2006. V kategorii kadetů ročníku narození 2009 to byl Teymur Afandi a Kuba Dzivý. Premiéru na tomto mistráku si odbyly starší žačky Kristýna Držmíšková a Natálie Čápová, obě narozené v roce 2011.

Kuba Dzivý obhajoval z loňského ročníku 3.místo. Toto umístění se mu podařilo výrazně vylepšit. Po slušném výkonu získal Titul Mistra České republiky v kategorii kadetů narozených v roce 2009. Kuba měl ze začátku roku 2024 výrazné tréninkové manko. To se mu v měsíci únoru a březnu díky SCMkům a tréninkům s SCPAP podařilo dohnat. V tomto „zběsilém“ tréninkovém tempu se již nepovedlo zcela vyladit formu. Kuba sice získal vysněný Titul, ale určitě má na výrazně lepší čas než v Podolí předvedl.

Ve stejné kategorii se ve vysokomýtských barvách předvedl Teymur Afandi. Přestavení to bylo velice povedené. Vyrovnaným, pravidelným tempem si doplaval pro pěkné 5.místo s odstupem 28 vteřin od 3.místa, což určitě zamrzí. Ale Teymur přes toto nepatrné zklamání mohl být se svým umístěním i časem spokojen. Oproti loňskému mistráku svůj čas vylepšil o více než 4minuty!

Přestože s pětikilometrovou distancí plavanou v padesátimetrovém bazénu neměla Týna ani Natka žádnou zkušenost, tak se toho ani jedna nezalekla. Týna hned od začátku chytla pěkné tempo,které ještě v závěru dokázala stupňovat. Nakonec z toho bylo při premiéře slušné 6.místo. Její stejně stará(mladá) kolegyně do závodu vstoupila výrazně opatrněji než Týna. Do cca 3kilometru se vyvážela za plavkyní z Neratovic. Poté z „vláčku“ vystoupila a svou konkurentku nechala za sebou. Také Natka zasluhuje pochvalu za předvedený výkon.

Starší dorostenky,přestože s tímto závodem mají spoustu zkušeností, nezazářili. Ať už jejich výkony ovlivnily nemoci nebo příprava na maturitu, je to za námi. Uvidíme, jak holky naskočí do nové sezony dálkového plavání na otevřené vodě, která je určitě jejich silnější stránkou. Uvidíme, jestli budou mít ještě chuť se poměřit s nejlepšími, motivaci do dalších bojů nebo si budou chtít sezonu „užít“…

Sezona na otevřené vodě začne pro plavce z PKVM 1.června na rybníce Špinka.