15. ZIMNÍ MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR MASTERS V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ

11.2. 2024 – Vysoké Mýto

     Ve vysokomýtské pětadvacítce se v neděli 11.února uskutečnilo již 15. Mistrovství České republiky masters v dálkovém plavání. Označením „masters“ je plavec,který dosáhl minimálního věku 25let. Kategorie masters začínají „Áčkem“,což jsou plavci věku 25-29let, další je „Béčko“,což jsou plavci 30-34let a tak dále… To znamená,že v kategorii jsou vždy plavci v rozmezí pěti let.

     MČR masters se zúčastnili plavci ze 35plaveckých klubů z České republiky. O mistrovské tituly se soupeřilo ve dvou distancích – 1500m a 3000m. Nejmladšími přihlášenými plavci byly ročníky 1998, nejstarším přihlášeným plavcem byl p. Jaroslav Jelínek 1951,člen Spartaku Choceň. Bezesporu největší hvězdou byla dlouholetá česká reprezentantka,několikanásobná účastnice Mistrovství světa v dálkovém plavání, přemožitelka kanálu La Manche(v 16ti letech) Lenka Pavlacká(Štěrbová).

     Na tomto MČR byl 6x překonán rekord České republiky. O nové rekordy se postarali tito plavci a plavkyně: Landsmann Jiří,Nápravník Martin,Bulant Jaromír a Lenka Pavlacká – všichni na trati 1500m. Kočař Tomáš a Pavel Baier překonali rekordy na trati 3000m. Gratulujeme.

     Vysokomýtské plavání reprezentovala šestice plavců – Černý Jakub, Sejpka Martin, Jakoubek Jiří, Kozák Ondřej, Andrle Richard a Rautenkranc Miroslav. Většina vysokomýtských veteránů se připravuje individuálně, mimo běžné tréninky plaveckého klubu. Výjimkou je Jirka Jakoubek a Míra Rautenkranc,kteří se přidávají k trénující omladině. Oba jmenovaní i ve svém věku dokážou „mlaďáky“ potrápit…

     Míra Rautenkranc si vyplaval titul Mistra České republiky v kategorii H(60-64let)a to na trati 3000m. Jiří Jakoubek si v kategorii B(30-34let) doplaval pro titul Vicemistra České republiky na trati 1500m. Ve stejné kategorii doplaval Martin Sejpka na čtvrtém místě. Ondra Kozák si v „Céčku“(35-39let) také doplaval pro titul Vicemistra ČR na 3000m. Na stupně vítězů se dokázal také vklínit nejmladší člen vysokomýtské sestavy Kuba Černý,který v „Ačku“ skončil na pěkném 3.místě – 1500m. V kategorii F(45-49let) obsadil Richard Andrle 5.místo – 3000m. Gratulujeme a děkujeme „veteránům“ za skvělou reprezentaci při vrcholné akci kategorie masters!