26.VELKÁ CENA VYSOKÉHO MÝTA

Memoriál Augustina Andrleho – 7.10.2023

     Plavecký klub Vysoké Mýto 7.10.2023 uspořádal  ve svém domácím prostředí již 26.ročník Velké ceny Vysokého Mýta,která je zároveň Memoriálem Augustina Andrleho – dlouholetého trenéra, činovníka,historické ikony PKVM. Do závodu se přihlásilo více než 270sportovců ze 16ti oddílů z ČR. Vzhledem k tomu,že kapacita bazénu pro závody je omezena na 200osob,museli organizátoři přistoupit k nepopulárnímu kroku a to selekci plavců na požadovaný počet.

     Velká cena Vysokého Mýta díky zkušenému pořadatelskému týmu proběhla bez jakýchkoliv problémů. Pořadatelskému týmu,který se skládá z trenérů,činovniků,aktivních plavců, rodičů současných plavců,ale také již neaktivních plavců, patří velké poděkování za jejich pomoc s uspořádáním VC Vysokého Mýta a jejím bezproblémovým průběhem. Poděkování také patří městu Vysoké Mýto a Technickým službám města Vysoké Mýta za možnost uspořádání závodů v areálu KPB.

     Sezona bazénového plavání po letních prázdninách je teprve v počátcích, přesto si plavci z plaveckého klubu Vysoké Mýto počínali skvěle. PKVM reprezentovalo 21 plavců všech věkových kategorií – mladší a starší žactvo, mladší a starší dorost. Borci si v domácím prostředí vytvořili 67 nových osobních rekordů, 32x vystoupali na stupně vítězů z toho 18x zvítězili ve své kategorii. Zároveň ovládli závěrečnou štafetu na 6x25m ve složení Kuba Dzivý,Zuzka Pospíšilová,Dorka Metelková, Týna Držmíšková,Kuba Černý(trenér) a finišman Tom Winkler.

     Po roční pauze se do Vysokého Mýta také vrátil Putovní pohár, který vždy získá oddíl s nejvyšším součtem  6ti bodově nejhodnotnějších výsledků od 6ti různých plavců. Ve 26.ročníku VC Vysokého Mýta si to o zisk Putovního poháru „rozdali“ plavci z domácího oddílu, z plaveckého klubu Náchod a Litomyšl. Musíme s radostí konstatovat,že Putovní pohár letos zůstal v těch nejlepších rukou a to rukou plavců z PLAVECKÉHO KLUBU VYSOKÉ MÝTO!!! O šest nejlepších výsledků se postarali: Tom Winkler,Dorka Metelková,Zuzka Pospíšilová,Justýnka Mašková,Týna Držmíšková a Kuba Dzivý. Gratulejeme a děkujeme…

     Kompletní výsledky a fotografie z těchto závodů a mnoho dalšího naleznete na klubových stránkách www.plaveckyklub-vysokemyto.cz nebo na klubovém facebooku.

     Zároveň nabízíme všem šikovným,aktivním dětem ve věku od cca 5ti let možnost se přidat do party skvělých mladých lidiček,kteří reprezentují plavecký klub Vysoké Mýto. Nábory probíhají každé pondělí a středu od 15:30-16:30 v areálu krytého plaveckého bazénu ve Vysokém Mýtě. Výcviky vedou lidé s kladným vztahem k dětem, lidé s letitými zkušenostmi s trénováním,lidé s bohatou plaveckou historií, ale také současní plavci,kteří patří ke špičce ve svých disciplínách.

Případné dotazy na telefonním čísle: 773930250 nebo 733193330.

PKVM FOREVER