O pohár Lídy Jelínkové, Podzimní rožeň

9.9.2023 Mělice, 10.9. 2023 Mělice

Na písníku v Mělicích byla ukončena sezona dálkového plavání 2023 a to sobotními závody O pohár Lídy Jelínkové a nedělním Podzimním rožněm.

O pohár Lídy Jelínkové – sobota

Pro Zuzku Pospíšilovou byly tyto závody hodně důležité. Šlo o celkové 3.místo v Českém poháru v kategorii mladších dorostenek a zároveň o poslední volné místo v SCM na další rok. Pravděpodobně i díky tomuto pomyslnému „noži na krku“ Zuzka předvedla na trati 15KM jednoznačně nejlepší výkon v sezoně. Od začátku závodu jela v čelní skupině v souboji o absolutní vítězství s Trněnou a Soukupovou(medailistky z mistrovské dvacítky v absolutním pořadí!). Vysokomýtská plavkyně se Leontýny a Pavly dokázala držet až do 12kilometru. V tuto chvíli měla již nedostižný náskok(12minut) před Nelou Fabíkovou z Havířova,která ji ohrožovala v celkovém pořadí ČP. Zuzka si tímto výkonem takřka nad její možnosti vybojovala 3.místo mezi mladšími dorostenkami a zároveň si vysloužila místenku do SCM 2024.

Pro Justýnku Maškovou byly tyto závody také posledními v sezoně 2023. U zkušené dálkařky už bylo o celkovém pořadí v ČP rozhodnuto již po vydařeném MČR v Račicích. Takže šlo hlavně o doplavání po dlouhé sezoně, po pátečním dlouhém večeru stráveném za barem na školní akci,kterou studenti čtvrtého ročníku vysokomýtského gymnázia organizovali(GYMJAM). Justýnka splnila cíl, v klidu,bez tradičního nasazení tuto trať doplavala.

Pro Teymura Afandi byly tyto závody také posledními. Teymur v průběhu jeho premiérové sezony ukázal,že by v budoucnu mohl patřit k tahounům plaveckého klubu Vysoké Mýto. Samozřejmě bude záležet, jak se podaří natrénovat, jak se bude vyrovnávat s chladnou vodou, jakou bude mít motivaci, až za „pár“ měsíců začne sezona 2024! Teymur se s letošní dálkou rozloučil stylově. Na trati 5km se našli pouze dva rychlejší plavci a to ještě ročníku narození 2008 a vysokomýtský plavec ukončil sezonu s bronzovou plackou na krku.

U starších žaček se celou sezonu jednalo o jedno a to samé – o sbírání zkušeností. Týna Držmíšková s Natkou Čápovou se staly pravidelnými účastnicemi dálkoplavecké sezony 2023. Hlavně první jmenovaná prokázala,že rychlost i vytrvalost má. Zkušenosti musí teprve získávat. Musí se naučit správné taktice, musí více zapracovat na své odolnosti vůči vnějším vlivům… Ale i tak může být s premiérovou sezonou spokojená. Natka ukázala hlavně statečnost a bojovnost. Ještě před pár lety(možná rokem) by pro ní bylo nemyslitelné nastoupit na otevřené vodě na tratě 3 a 5KM. Letos ukázala, že i v těžkých podmínkách si s těmito tratěmi umí poradit. Sice nepatřila k nejrychlejším závodnicím v kategorii, ale nikdo neví, kam se svým úsilím bude v dalších letech schopná posunout, zařadit… Třetí starší žákyní z PKVM byla na Pastvinách debutující Viky Slavíková. Viky na Pastvinách při své premiéře brala hned umístění na bedně v kategorii st.žaček. Na Mělicích ve větší konkurenci to na bednu určitě nebylo. Ale byl to další úspěšně zvládnutý závod na otevřené vodě. Uvidíme, jestli Viky v příští sezoně rozšíří počty pravidelných plavců z PKVM, pro které se stane dálka „srdeční záležitostí“ a bude tvořit tu SUPER PARTU DÁLKOPLAZŮ!!!

Výsledky:

Afandi Teymur 2009 5KM 1:00,36 3.místo – kadeti

Čápová Natka 2011 5KM 1:33,07 10.místo – starší žačky

Držímíšková Týna 2011 3KM 0:48,04 5.místo – starší žačky

Slavíková Viky 2010 3KM 0:56,27 10.místo – starší žačky

Pospíšilová Zuzka 2006 15KM 3:00,33 3.místo – open

Mašková Justýnka 2005 15KM 3:13,47 7.místo – open

Podzimní rožeň – neděle

Výsledky:

Držmíšková Týna 2011 5KM 1:13,15 7.místo – starší žačky(4.místo 2011)