Veselská hodinovka – 22.ročník

16.7. 2023 Veselí nad Lužnicí

Neděle 16.7. Veselí nad Lužnicí – Vlkovská pískovna – teplota vody 26 stupňů Celsia – extrém, teplota vzduchu na slunku – extrém  – i to je dálkové plavání – plave se za každého počasí, i přestože „rosnička“ na ČT 1 říká, nevycházejte ven…

     Pokud mě paměť neklame, tak si Justýnka Mašková 2005 poprvé ve své plavecké kariéře doplavala v Českém poháru na hlavní trati 10KM pro 1.místo v absolutním pořadí! Gratulace! Díky tomuto umístění získala hodně důležité body do celkového hodnocení ČP v absolutním pořadí. Justýnce aktuálně patří 2.místo za českou reprezentantkou Lenkou Štěrbovou. Samozřejmě sezona ještě není ani v polovině a změny v průběžném pořadí ještě určitě přijdou,přesto je to určité znamení kvality.

     Zuzka Pospíšilová 2006 je další adeptkou z PKVM,která se chce poprat o co nejlepší umístění v ČP. Po Veselské hodinovce, ve které obsadila 4.místo v kategorii open, jí patří skvělé 4.místo absolutně a 2.místo v kategorii mladších dorostenek.  Na pomyslné paty jí šlape stále se zlepšující Zuzka Vintrová z Brna a Anna Pumannová  z Kralup. Uvidíme, která z děvčat se lépe připraví do druhé poloviny dálkoplavecké sezony…

     Třetí ženou do party byla Nikola Brýdlová 2004. Nikča v letošní sezoně na otevřené vodě absolvovala teprve svůj 3start(Zuzka a Justýnka 6startů). I díky malému počtu odplavaných startů se v ČP pohybuje hodně vzadu,aktuálně je to 28.místo v absolutním pořadí a 6.místo mezi staršími dorostenkami(2004-2005). S přibývajícími starty se určitě hlavně v absolutním pořadí bude posunovat směrem vzhůru. U Nikči bude hlavní otázkou, jestli v nabytém prázdninovém programu nalezne čas na trénink.

     Teymur Afandi 2009 obsadil v kategorii kadetů krásné 4.místo. Stejně skončil také na Garoma+ maratónu v Brně. Pozitivní byla hlavně hodnota jeho ztráty na 3.místo. V Brně to bylo více než 3minuty na Řiháčka z Komety Brno,což je stříbrný medailista ze Zimního Mistrovství České republiky na 5KM. Na stejného plavce Timur ve Veselí ztratil „pouhých“  43 vteřin. Je vidět, že je schopen se z každého závodu poučit a díky tomu se zlepšit. Uvidíme, kam až svoji výkonnost v průběhu sezonu posune…

     Poslední plavkyní,reprezentující barvy plaveckého klubu Vysoké Mýto, byla Dorka Metelková 2009– ortodoxní bazénová plavkyně. Přestože Dorka není vyznavačkou dálkového plavání, tak tréninkovou skupinu svojí účastí podpořila a zároveň pro PKVM získala pár bodů navíc do celkového hodnocení ČP mezi kluby. Takže u Dorky šlo hlavně o kolektiv, než o honbu za výsledky.

     Tom Winkler,který je pravidelným účastníkem závodů v dálkovém plavání, má drobné zdravotní problémy,takže na čas vypadl z kola ven. Ale doufáme,že brzy zase „nasedne“ do sedla(čti oblékne závodní plavky) a přidá se k ostatním.

     Na další starty se určitě přidá i Kuba Dzivý,který se rekreoval na dovolené. Kuba v předešlých závodech ukázal obrovskou kvalitu,kdy se hned v prvních závodech zařadil mezi špičku a tím potvrdil,že jeho doménou budou delší trati,ať  v bazénu nebo na otevřené vodě.

    PKVM je v průběžném pořadí mezi kluby na krásném 6.místě se ziskem 2225,6bodů. Výš už to asi nepůjde,ale i tak by toto umístění v celkovém pořadí bylo nejlepší za posledních minimálně 15let! Bude to ale ještě boj, v závěsu za naším oddílem číhá jihlavský,pardubický a kolínský klub…

     Na závěr je nutné všechny „starší“ plavce z tréninkové skupiny pochválit za to, že mají snahu a chuť i o prázdninách „trénovat“ a „připravovat“ se na dálku…  Trénovat je v uvozovkách, protože plavcům z PKVM oficiální tréninky skončily již v pátek 23.června! Tréninky jsou tudíž individuální,udržovací, aby plavci neztratili kontakt s vodou, cit pro vodu, udržovali svoje těla v lehkém zatížení,což je určitě důležité. Intenzivní tréninky přijdou až v srpnu,kdy se plavci budou snažit připravit na další vrchol dálkoplavecké sezony a tím bude zářijové Mistrovství České republiky na 5 a 20KM v Račicích. Držíme pěsti!

Výsledky:

Afandi Teymur 2009              5KM                1:05,46            4.místo kadeti(2.místo 2009)

Brýdlová Nikča 2004              10KM              2:37,40            9.místo open(3.místo st.dorost)

Mašková Justýnka 2005        10KM              2:13,25            1.místo open(1.místo st.dorost)

Metelková Dorka 2009          5KM                1:11,16            7.místo kadeti(2009 5.místo)

Pospíšilová Zuzka 2006         10KM              2:17,18            4.místo open(2.místo ml.dorost)